ABDUL Ismal ( Van Eesvelde )

Nr

Date

Place

Rounds

Opponent

Result

01

11/11/1996

Laarne

6x3

Martie H.

WP

02

31/11/1996

Ingelmunster

6x3

Weustenberghs F.

WP

03

25/10/1997

Gent

6x3

Houthoofd F.

WKOT05

04

11/11/1997

Laarne

6x3

Ergun U.

WKOT02

05

29/11/1997

Ingelmunster

6x3

Brkic M.

WP

06

25/12/1997

Izegem

6x3

Sinanaj B.

WP

07

13/04/1998

Gent

8x3

Melich O.

WKOT06

08

15/11/1998

Gent

10x3 KvB

Titeux P.

WKOT08

09

25/12/1998

Izegem

8x3

Stoica I.

WP

10

05/04/1999

Gent

6x3

Anki Alloua

WP

11

15/10/1999

Gent

10x3 BBU

Filipko Y.

WP

12

08/01/2000

Gent

6x3

Dobai J.

WP

13

24/04/2000

Gent

10x3 KvB

Lupo R.

LP

14 12/05/2001 Destelbergen 6x3 Soda R. WP
15 16/06/2001 Gent 6x3 Sentyago T. WP
16 01/11/2001 Izegem 6x3 Fo R. WP
17 08/12/2001 Gent 6x3 Pavel Siska WKTOr2
18 15/06/02 Gent 6x3 Soda WKOTr6
19 19/10/02 Gent 6x3 Cirok Pavel WAbr4
20 23/11/02 Olepo ( PL) 12x3 IBF Int. Wlodarczyk K. LKOTr12
21 10/05/03 Gent 12x3 IBO Int. Konecny M WAbr6
22 31/05/03 Frankfurt/O 10x3 EU Rudiger May LP
23 10/02/04 Pavia 8x3 Fragomeni G. LP
24 27/03/04 Rome 12x3 EBU Cantatore S. LP
25 01/05/04 Brugge 6x3 Smolak R. ( Czech Rep ) WKOTr2
26 23/05/04 Wondelgem 10x3  WCOB Beard Olivier ( Fr ) WKOr3
27 03/07/04 Newport 12x3  WBU Maccarinelli LP
28 10/09/04 Warsaw 6x3   Adamek ( Poland ) LP
29 01/11/04 Izegem 6x3   Serdjane Ramdane Draw
30 28/11/04 Gent 8x3   Mircea Telecan ( Romania ) WP
31 14/01/05 Donetsk 12x3 IBF Int. Trovimov Alexei ( Ukraine ) LP
32 28/03/05 Gent 6x3 Muhammed Ali ( France ) WP
33 01/05/05 Brugge 6x3 Serdjane Ramdane ( France ) WP
34 19/06/05 St. Amandsberg 8x3 Calugaru Octavian ( Roemenia ) WDisqr6
35 15/10/05 Poland 12x3  WBF Kostecki Dawid ( Poland ) LP
36 25/12/05 Izegem 10x3  BBU Poeder Don Diego ( Nederland ) WP
37 23/04/06 Gent 10x3  EU Poeder Don Diego ( Nederland ) WP
38 21/07/06 Manchester 12x3  EBU Haye David ( United Kingdom ) LP
39 05/10/06 Prague 12x3  IBF Int Lubos Suda ( Czech ) Draw
40 25/10/06 Izegem 8x3   Bikoi Jean Claude (Lux) WP
41 20/01/07 Basel  12x3  EU Huck Marco (D) LP
42 30/03/07 Crawley  12x3  WBF-IBO Int Hidbeg Gyorgy LP
43 12/06/07 Maribor  12x3  WBC Int Kraj Rudolf LP
44 29/09/07 Oldenburg 6x3  Enad Licna LP
45 27/10/07 Erfurth 8x3  Hernandez Yann Pablo (D) LP
46 17/04/09 Gent 6x3 Jemma Giovanni ( Zwitserland ) WABr5
47 26/09/09 Gent 6x3 Heinichen Marco ( Germany ) WKOTr3
48 02/10/09 Chelm 6x3 Remigijus Ziausis WP
49 23/10/09 Gent 10x3 BBU Dillewaard Fred (NL) WKOTr2
50 13/11/09 Stoke 6x3 Norton Robert LP
51 27/11/09 Elk 10x3 Hutkowski Tomasz LP
52 24/04/10 Gent 8x3 Svacina Jiri ( Tsjechie ) WP
53 16/05/10 Hilversum 6x3 Janssens Andre WP
54 12/06/10 Gent 6x3 Selicky Slavomir (Slovquia ) WKOr1
55 21/08/10 Erfurt 8x3 Enad Licina (Germany ) LP
56 01/10/10 Gent 8x3 Bacurin Ivica ( Croatia ) WP
57 05/11/10 Chelm 12x3 Masternak Mareuz (PL) IBO Int. LP
58 10/12/10 Merksem 8x3 Tuchscherer Sebastian (Germany ) WP
59 13/02/11 Deurne 6x3 Nagy Josef (Hungary) WKOTr2
60 04/03/11 Doncaster 8x3 Perez Mike (GB) LP
61 01/04/11 Gent 6x3 Kulikausis ( Letland) WP
62 29/04/11 Banja Luca 12x3 EBA Gaoan Delic LP
63 13/06/11 Deinze 4x3 Cukusic Ivica (Crotia) WP
64 30/09/11 Gent 6x3 Berikashvili Paata (Georgia) WP
65 11/11/11 Deurne 6x3 Tayar Mehmed (Bulgary) WP
66 17/12/11 Ukraine 8x3 Kucher Dmytro LP
67 17/03/12 Krynica 6x3 Glowacki Krysztof LP
68 27/04/12 Gent 6x3 Tevdorashvili George ( Georgia) WP
69 02/06/12 Ninove 6x3 Vjekoslav Bajic (Croatia) WKOr2
70 15/09/12 Gent 6x3 Behlilocic (Curkus) WKOr2
71 28/09/12 Gent 12x3 WBC Med Dettinger Christophe (France ) WP
72 10/11/12 Donetsk 12x3 WBA Int. Kiladze Lago (Ukraine ) LP
73 08/12/12 Spodek 8x3 Janick Lukasz LP
74 23/03/13 Gent 8x3 Visic Tony ( Kroatie ) WP
75 04/05/13 Vienna 6x3 Agron Smacki LP
76 08/06/13 Amay 6x3 Hrvoje Kiscek (Kroatie ) WKOT3
77 29/06/13 Ninove 12x3 WBF Int Nsafoah Ben ( Germany ) WP
78 05/10/13 Gent 8x3 Vugdelia Stjepan (Croatie) WP
79 14/12/13 Pamel 6x3 Ordulj Drazen ( Kroatie) WP
80 01/02/14 Chelyabinsk 12x3 IBF E/W Eu Gassiev Murat (Russia ) LP
81 28/03/14 Gent 6x3 Jomardashvilli Levan ( Georgie) WKOTr4
82 31/05/14 Ninove 6x3 Jomardashvilli Shalva ( Georgie) WP
83 20/06/14 Gent 6x3 Kusmirek Jozef (Slovakia) WP
84 28/06/14 Rzeszow 8x3 Glowacki Krzystof (Poland) LP
85 19/09/14 Radom 6x3 Cieslack Michael (Poland) LP
86 03/10/14 Gent 6x3 Toth Tamas ( Slovakia) WP
87 14/11/14 Liepage 12x3 IBA Briedis Mairis (Polen) LP
88 28/02/15 Gent 8x3 Tambwe Djeko Joel (Nzama) LP
89 03/04/15 Gent 8x3 Goulamirian Arsen (France ) LP
90 31/05/15 Aalst 6x3 Rudan Tomislav ( Croatia) WP
91 20/06/15 Ballerup 8x3 Nielsen Micki LP
92 19/09/15 Szentes 6x3 Szello Imre LP
93 09/10/15 Gent 6x3 Luce Sylvain (France) WP
94 16/01/16 St.Truiden 10x3 Kampioenschap KBBB Lahouari Nabil (Vanakre) WP
95 02/04/16 Helsinki 8x3 Enbom Sami LP
99* 29/04/16 Gent 6x3 Forman Janne (Finland) WP

* 4 fights missing

Updated  by Bob Logist  01/05/2016