VANDEKERKHOVE Kobe 10/07/84  32044 Van den Heede

Elite Since 01/11/05

Date Place Opponent Result Rounds

1

01/11/05 Izegem Soudani Ali  ( France )

WP

4x3

2

03/12/05 Waregem Ozturk Turgut ( Nederland )

WP

4x3

3

25/12/05 Izegem Lufulwabo Lucien ( Demanet )

WP

4x3

4

23/04/06 Gent Ongenae Kevin ( Poppe )

WKOTr5

6x3

5

21/05/06 Deinze Chad Bischop ( Nederland )

WP

6x3

6

10/06/06 Brescia Shkurko ( Italy )

LP

6x3

7

04/08/06 San Teresa Conti Nicola ( Italy )

LP

6x3

8

09/12/06 Deinze Schram Carlos

LP

6x3

9

25/12/06 Izegem Gomis II Jean ( France )

WKOr5

6x3

10

24/02/07 Deinze Lufulwabo Julien ( Demanet )

WAB7

8x3

11

20/04/07 Beamis D'Arx Loic ( France )

Draw

6x3

12

27/05/07 Deinze Schram Carlos ( Poppe) KvB

WP

10x3

13

07/10/07 Aalst Montero N. (Lux)  BBU

LP

10x3

14

01/11/07 Izegem Nazarian Eric (Compernol )

WARr7

8x3

15

12/01/08 Merksem Lufulwabo Julien ( Demanet

WABr5

8x3

16

14/02/08 Italy Della Rosa E. (Italy )

LP

10x3

17

28/03/08 Gent Haeck Jurgen (Damien) KvB

LP

10x3

18

05/04/08 Merksem Gomis II Jean ( France )

WP

6x3

19

14/06/08 St. Helens Rose Brian (GB)

LP

6x3

20

22/11/08 Ruddervoorde Nazarian Eric (Demanet)

WP

6x3

21

28/02/09 Lichtervelde Tita Cedric ( Syben )

WP

8x3

22

17/04/09 Gent Haeck Jurgen (Damien) KvB

Tech.Drawr2

10x3

23

23/05/06 Gits Bensalem Abdellah ( Compernol )

WP

4x3

24

01/06/09 Deinze Fiaert Bjorn ( Compernol ) KvB

WP

10x3

25

04/10/09 Middelkerke Gyalog Szolt ( Hungary )

WKOTr2

4x3

26

06/03/10 Gits Duval Ludovic (France )

WP

6x3

27

27/03/10 Ciney Gasmi Saber ( Vanakčre )KvB

T.Draw

10x3

28

30/04/10 Brugge Winkel Jimmy ( Van Roy )

WP

6x3

29

24/07/10 Quartu Luciano Abis (Italy) (EBU-EU)

LTech.Decision

12x3

30

18/10/10 Amsterdam Aid Bassou Hassan (Amsterdam)BBU

LKOr4

12x3

31

29/01/11 Gent Teffahi Islam ( Damien )

LP

6x3

32

04/03/11 Deurne Groenteman Barry (Nederland)

WP

6x3

33

19/03/11 St. Truiden Winkel Jimmy ( Van Roy )

LP

8x3

34

21/05/11 Seinajoki Jossi Koivula ( Finland)

LP

8x3

35

18/11/11 Tielt Bouchentouf Omar ( Van Eesvelde )

Draw

6x3

36

15/02/12 Roeselaere El Hamwi Ahmed ( Tampere ) KvB

WP

10x3

37

01/04/12 Brugge Kamal Brahim ( Nederland )

WKor3

8x3

38

29/07/12 Poissy Attou Zakaria (France ) WBF Int

LP

10x3

39

15/12/12 Saint-Maur Foure Louic (France)WBF & UBO Int

LP

10x3

40

12/01/13 Le Cannet Norman Hoegen (Fr)

LKOTr3

6x3

41

23/02/13 Roeselare Spera Cedric ( Promotion GMG )

WP

8x3

42

25/05/13 St. Maur Meroudj Karim (FR)

LP

8x3

43

23/08/13 Oostende Nenkov Stanislas (Bulgarije)

WP

8x3

44

10/12/13 Saran Beausire Maxime (France)

LP

6x3

45

25/12/13 Izegem Grynuck Ivan (Spain )

Draw

6x3

46

22/02/14 Avesnes S/H Vandenbussche Jean Bernard (France)

LP

8x3

47

22/03/14 Harelbeke Kishmiryan Hovhannes (Compernol)

WP

4x3

48

05/04/14 Le Houlme Duval Ludovic (France)

LP

10x3

49

09/05/14 Las Palmas Garcia Sergio (Spain)

LP

6x3

50

28/06/14 Madrid Santos Roberto (Spain)

LP

8x3

51

01/11/14 Izegem Teffahi Islam (Compernol)

LP

8x3

52

15/11/14 Montataire Vitu Cedric (France)

LP

6x3

Updated by Bob Logist 16/11/14

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 12/04/03

Bernissart

Delfosse Jacques

Draw

3x2

2 19/04/03

Wielsbeke

Hollebeke Guy ( BC Dejager )

Draw

3x2

3 01/05/03

Brugge

Benito ( Golden Gloves )

WP

3x2

4 10/05/03

Gent

Wauters Kris ( Capitol Gent )

WP

3x2

5 04/10/03

St. Amandsberg

Ongenae K. ( Spartacus BT )

Draw

3x2

6 01/11/03

Izegem

Hollebeke Guy ( BC Izegem )

WP

3x2

7 11/11/03

Laarne

Ongenae Kevin ( Spartacus )

Draw

3x2

8 29/11/03

Gent

Paternostre ( BC Lessinois )

WP

3x2

9 13/12/03

Den Haag

Lachman ( Nederland )

WKOr1

3x2

10 25/12/03

Izegem

Arzumanian ( BC Izegem )

WP

3x2

11 21/02/04

Evere

Bazarouj Mohamed ( One 2 one )

LP

3x2

12 11/04/04

Gent

Oussehminne Hassan ( BT Spartacus )

WP

4x2

13 24/04/04

St. Amandsberg

Karakaya Abdiraham ( Golden Gloves )

WDisqr4

4x2

14 15/05/04

Houthulst

Alijan Artak ( Bacchus Ingelmunster )

WP

3x2

15 05/06/04

Roeselare

Tijani Ibrahim ( BC Izegem )

LP

4x2

16 18/09/04

Gent

Snoussi Mohamed ( BT Sharks )

WP

5x2

17 01/11/04

Izegem

Karakaya Abdiraham ( Golden Gloves )

WP

4x2

18 11/11/04

Laarne

Vandervincken Sandy ( BC Vic Raes )

WP

4x2

19 04/12/04

Brussel

Cala Naim  ( One two one )

WAbr2

4x2

20 18/12/04

Kelmis

Issakov Issal ( BC Hangeki )

Draw

4x2

21 25/12/04

Izegem

Tijani Ibrahim ( BC Izegem )

LP

6x2

22 22/01/05

Gent

Karakaya Abdiraham ( Golden Gloves )

LP

6x2

23 21/05/05

Hamme

Zyvdinov Rasul ( Antw. Boksschool )

WP

4x2

24 28/05/05

Roeselare

Karakaya Abdiraham ( Golden Gloves )

Draw

4x2

25 19/06/05

St. Amandsberg

Mechtaoui Arezki ( Ron's BC )

Draw

4x2

Updated by Bob Logist 16/11/2014