WINKEL Jimmy 10/04/81 ( Trudo BC ) 11404   68 kgs BC Meerhout ( Van Roy )

Pro since 02/02/2008

N░

Date

Place

Opponent

Results

Rounds

Info

1 02/02/08

Meerhout

Sulejmanoski Beadin ( Vandenhouweele )

WP

4x3

.
2 03/05/08

Merksem

Schram Carlos ( De Vulder )

WP

4x3

.
3 12/05/08

Deinze

Fiaert Bjorn ( Compernol )

LP

4x3

.
4 25/12/08

Izegem

Benchadi Cherif ( Joye )

LP

6x3

.
5 28/02/09

Meerhout

Bensallem Abdellah (Compernol )

LP

6x3

.
6 18/04/09

Gent

Meiruman Gor (Syben )

LP

4x3

.
7 23/05/09

Gits

Bryla Jean Louis (Tampere)

LP

6x3

.
8 09/01/10

Gent

Mechtaoui Arekzi ( Damien )

WP

6x3

.
9 20/02/10

Meerhout

Waeghemens Jochen (Verlinden )

LABr2

6x3

.
10 30/04/10

Brugge

Vandekerkhove Kobe ( Tampere )

LP

6x3

.
11 14/05/10

VisÚ

El Hamwi Ahmed ( Promotion GMG )

LP

6x3

.
12 11/09/10

Brugge

Nazaryan Erik ( E. Vandenhouweele )

WP

8x3

.
13 02/10/10

Langemark

Vandamme Pieter ( J.Vandenhouweele )

LP

6x3

.
14 13/11/10

Verviers

Ladias Nicolas ( Promotion GMG )

LP

6x3

.
15 10/12/10

Merksem

Abourig Samir (Colman )

LP

6x3

.
16 26/02/11

Meerhout

Vandamme Pieter ( J.Vandenhouweele )

Draw

4x3

.
17 19/03/11

St. Truiden

Vandekerkhove Kobe ( Van Den Heede )

WP

8x3

.

Updated by Bob Logist 24/03/2011

 

2 19/04/03

Herstal

Charif-Tribak Khali ( BC Victory )

LP

3x2

.
3 31/05/03

VisÚ

Delfosse ( GMG Cheratte )

WP

3x2

.
4 14/06/03

Middelkerke

Singh Baljit ( BC Flandria )

Draw

3x2

.
5 25/10/03

Arendonk

Van Heuckelom P. ( BC Lichtaart )

LAbr2

3x2

.
6 15/11/03

Tienen

Cammalleri  Yoann ( Iron Man )

LP

3x2

.
7 07/02/04

St. Truiden

Sagban ( Ibrahim )

LP

3x2

.
8 21/02/04

Evere

Demuynck Stijn ( BC Izegem )

LP

3x2

.
9 15/05/04

Verviers

Matsaev Aloe ( BC Eupen )

WP

3x2

.
10 28/05/04

Anderlecht

Azahaf Hakim ( Esquive Ixelloise )

Draw

3x2

.
11 25/09/04

Bruxelles

Cala Na´m ( One two one )

Draw

4x2

.
12 11/11/04

Laarne

Ongenae Kevin ( BT Deschacht )

LP

4x2

.
13 20/11/04

Verviers

Budano F. ( Box Company )

LP

4x2

.
14 19/02/05

St. Truiden

Cremer Thierry ( BC Eupen )

WKOr3

4x2

.
15 12/03/05

Zwijndrecht

Ysopov Kariam ( Rons BC )

LRSC4

4x2

Bronze Bel. Champ.
16 18/02/06

St. Truiden

Dryja Kristof ( Germany )

WP

4x2

.
17 17/03/07

Mechelen

Sulejmanoski Beadin ( BC Flandria )

WP

4x2

.
18 21/04/07

Tienen

Doukaiev lors ( BC Cocktail )

LP

4x2

.
19 02/06/07

Lichtaart

Maeremans R. ( BC Lichtaart )

WP

4x2

.
20 09/06/07

Merksem

Goeyvaerts Kevin ( Bim Merksem )

WABr4

4x2

.
21 29/06/07

Hijfte

Moerman Renaud ( Lumpini Moescron )

WP

4x2

.
22 06/10/07

Deinze

Techel Benny ( BC Lichtervelde )

LP

4x2

.
23 20/10/07

Gent

Ghuliam Houssein ( Golden Gloves )

Draw

4x2

.
24 27/10/07

Deinze

Yoesoef Raymond ( NL )

Draw

4x2

.
25 10/11/07

Hoogwoud

Yoesoef Raymond ( NL )

LP

4x2

.

Updated by Bob Logist 24/03/2011